Federaţia Română de Tenis va pune în vânzare începând de luni dimineaţă, la sala Transilvania din Sibiu, biletele pentru meciul de Cupa Davis dintre România şi Franţa, dar nu se ştie încă numărul acestora, a declarat duminică, directorul de marketing al FRT, Cosmin Hodor.
"Numărul biletelor care vor fi vândute îl vom vedea dimineaţă. Vom pune în vânzare toate biletele care ne vor rămâne. Dacă vom avea tichete în plus, atunci le vom scoate şi pe acestea la vânzare", a spus Cosmin Hodor. Cel mai probabil, la Sibiu vor fi vândute între 250 şi 300 de bilete.
Tichetele vor putea fi procurate începând cu ora 10:00 de la sală, o singură persoană putând să achiziţioneze maxim trei pachete.
Altfel, prima parte a delegaţiei echipei franceze va sosi luni la Sibiu, urmând ca marţi să ajungă şi restul oficialilor. Partida România-Franţa va avea loc în 8-10 februarie, iar biletele costă 30 lei la meciurile de simplu (vineri şi duminică) şi 20 lei la cel de dublu (sâmbătă).
Federaţia Română de Tenis vinde bilete la Cupa Davis, dar nu ştie încă numărul acestora
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei