Florian Pittiş a părăsit scena vieţii în aplauze. Artistul a fost înmormântat în această după-amiază la Cimitirul Bellu. I-au fost alături pe ultimul drum sute de oameni – rude, colegi şi admiratori. Curtea Cimitirului Bellu a devenit neîncăpătoare pentru oamenii care au venit să-şi ia rămas-bun de la artist.
Slujba de înmormântare a fost ţinută de un sobor de preoţi de la Mănăstirea Plumbuita, la Teatrul Bulandra, unde actorul a primit ultimele omagii de la cei care l-au îndrăgit şi apreciat.
Cortegiul funerar a plecat de la Teatrul Bulandra în jurul orei 13.00. Timp de o jumătate de oră, circulaţia pe strada General Berthelot a fost întreruptă, deoarece cortegiul s-a oprit în faţa Radiodifuziunii Române.
În momentul în care cortegiul funerar a plecat de la Teatrul Bulandra, Florian Pittiş a primit ultimele aplauze din partea celor care au venit să îşi ia rămas-bun.
Artistul s-a stins duminică, în jurul orei 15, la Institutul Oncologic Fundeni, unde era internat de două săptămâni. Starea lui s-a agravat de la o zi la alta, iar cancerul de prostată de care suferea s-a transformat în metastaze multiple.
Florian Pittiş a fost condus pe ultimul drum
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

