Un bucureştean, în vârstă de 74 ani, şi-a pierdut viaţa astăzi, iar alte două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut pe DN 67 B, în comuna olteană Dobroteasa.
Un craiovean, de 33 de ani, în timp ce conducea un autoturism, din direcţia Dobroteasa – Vultureşti, într-o curbă la stânga, nu a adaptat viteza de deplasare şi a intrat în coliziune cu un cap de pod.
În urma impactului, a rezultat decesul bucureşteanului, pasager pe locul din spate stânga al autoturismului, rănirea conducătorului auto, transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina, dar şi a pasagerului pe locul faţă dreapta al autoturismului, un bărbat, de 29 de ani, din Târgu Mureş, care a fost transportat la Spitalul municipiului Drăgăşani şi, ulterior, transferat la Spitalul Clinic de Urgenţă Craiova.
Conducătorului auto i-au fost recoltate probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei, iar ercetările continuă.
Olt: Accident mortal la Drobroteasa
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

