5.6 C
Craiova
luni, 22 decembrie, 2025
Știri de ultima orăActualitateSoldat, găsit împuşcat în cazarmă

Soldat, găsit împuşcat în cazarmă

În incinta unei unităţi militare din Deva, un tânăr soldat, în vârstă de 23 de ani, a fost găsit decedat, luni. Acesta prezenta o plagă prin împuşcare, cazul fiind preluat de Parchetul Militar de pe lângă Tribunalul Militar Timişoara.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara a informat că Poliţia Municipiului Deva a fost sesizată luni, în jurul orei 08:00, cu privire la faptul că o persoană ar fi fost găsită decedată în incinta unei unităţi militare, din municipiul Deva. „La faţa locului, poliţiştii au identificat un tânăr, de 23 de ani, din judeţul Bistriţa-Năsăud, care prezenta o plagă prin împuşcare”, se arată în informarea IPJ Hunedoara, , potrivit digi24.ro.

A fost sesizat Parchetul Militar de pe lângă Tribunalul Militar Timişoara, care a preluat cercetările pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs evenimentul. Verificările continuă în cadrul unui dosar penal întocmit pentru ucidere din culpă, a mai precizat sursa citată.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS