24 C
Craiova
marți, 5 august, 2025
Știri de ultima orăActualitateBărbat cu gâtul tăiat, găsit într-un parc din Franţa

Bărbat cu gâtul tăiat, găsit într-un parc din Franţa

Cadavrul unui bărbat eviscerat şi cu cu gâtul tăiat a fost găsit luni de un trecător, în jurul orei 7 dimineaţa, într-un parc din Pont-de-Metz, un mic sat de lângă Amiens, în nordul Franţei, scrie presa franceză.

Crima s-ar fi petrecut în noaptea precedentă.

„Este un tânăr de 33 de ani, care a fost găsit cu gâtul tăiat şi abandonat acolo, în mijlocul unui parc, nu departe de locul de joacă pentru copii. Este un tânăr care nu locuia în comună, ci în apropiere, în cartierele din Amiens”, a declarat pentru BFMTV Loïc Bulant, primarul din Mont-de-Metz.

O sursă poliţienească a declarat pentru BFM TV că trupul victimei era aşezat în poziţie răstignită, dar informaţia a fost dezminţită ulterior de parchet, care a declarat pentru BFMTV că braţele victimei erau aşezate în jurul capului.

Parchetul din Amiens a deschis o anchetă pentru omor. „În acest moment, are loc o operaţiune (poliţienească) în localitate pentru a încerca să se găsească indicii”, a declarat Loïc Bulant, primarul din Mont-de-Metz.

„Descoperirea unei persoane decedate nu este ceva obişnuit în localitatea noastră, care este destul de liniştită”, a adăugat el, subliniind în plus „scena îngrozitoare”.

Autopsia va fi efectuată marţi.

Citeşte şi: Fostul preşedinte brazilian Jair Bolsonaro, arestat la domiciliu

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS