Oficiali ai Poliţiei Capitalei au declarat, azi, pentru NewsIn, că la Secţia 3 Poliţie, de unde 29 de agenţi sunt urmăriţi penal, vor fi delegaţi poliţişti de la alte secţii din Sectorul 1, pentru ca zona de competenţă a unităţii să nu rămână fără efective.
Din cei 31 de agenţi de poliţie urmăriţi penal de procurori şi care au fost ridicaţi, astăzi de dimineaţă, de ofiţerii DGA, 29 lucrează la Secţia 3 Poliţie, iar alţi doi la Secţia 1.
Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti au început urmărirea penală pe numele a 31 de agenţi de poliţie de la Secţiile 1 şi 3 din Capitală,care sunt cercetaţi pentru luare de mită,abuz în serviciu,favorizarea infractorului, complicitate la prostituţie sau chiar lipsire de libertate.