Au fost câştigate marele premiu la Loto 6/49 in valoare de peste 1,96 milioane de euro şi premiul de categoria I la Noroc, de peste 2,45 milioane de euro.
Biletul norocos a fost jucat pe aplicaţia mobilă AmParcat.ro şi a fost completat cu două variante simple la Loto 6/49. A avut și o variantă la Noroc, preţul biletului fiind de 17,50 lei.
Acesta este al doilea câştig de categoria I obţinut în acest an la Loto 6/49.
Ultima dată, premiul de categoria I la Loto 6/49 a fost câştigat în dată de 30.03.2025 şi a fost în valoare de 31.567.186,80 lei
La Noroc a fost câştigat premiul de categoria I în valoare de 12.519.657,90 lei (peste 2,45 milioane de euro). Biletul norocos a fost jucat la o agenţie loto din Câmpulung Moldovenesc, jud. Suceava. A fost completat cu trei variante simple la Loto 6/49 şi o variantă la Noroc, preţul biletului fiind de 24,50 lei.
Conform Loteriei Românel, câştigătorii au la dispoziţie 90 de zile începând cu data tragerii pentru a-şi revendica câştigul.
Citește și: George Simion printre maramureșeni