21.4 C
luni, 17 iunie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Dumitru Dragomir susţine că eliminarea lui Ovidiu Petre a cântărit decisiv în meciul cu Israel

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat că înfrângerea României a fost cauzată, în principal, de eliminarea din minutul 23 a lui Ovidiu Petre, dar pune eşecul şi pe seama ghinionului.
"A pornit totul de la un act de indisciplină, care a dus la o superioritate a adversarului şi uite că s-a întâmplat să nu mai putem recupera. În seara asta a fost însă supărată şi mingea, nu a vrut să intre în poartă", a declarat Dumitru Dragomir.
România a pierdut miercuri primul amical din 2008, cu Israelul, scor 0-1, partidă în care tricolorii au jucat cu un om mai puţin încă din minutul 23, când Ovidiu Petre a primit direct cartonaşul roşu, pentru că l-a lovit pe mijlocaşul Cohan.