24.4 C
Craiova
vineri, 2 mai, 2025
Știri de ultima orăActualitateUn şofer beat a intrat cu maşina într-un copac

Un şofer beat a intrat cu maşina într-un copac

Un şofer şi pasagerul lui au fost răniţi după ce maşina lor a derapat şi a intrat într-un copac. Accidentul a avut loc pe un drum din judeţul Neamţ. Poliţiştii au constatat că şoferul era beat, el având o alcoolemie de peste unu la mie în aerul expirat, scrie News.ro.

Accidentul a avut loc marţi seară, în jurul orei 20.50, pe o şosea în apropierea localităţii Secuieni din judeţul Neamţ. 

„Din primele cercetări a reieşit că în timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Secuieni, conducea un autoturism, dinspre localitatea Secuieni spre Butnăreşti, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare, părăsind partea carosabilă şi acroşând un copac”, a transmis IPJ Neamţ.

Poliţiştii l-au testat pe şofer cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentraţie de 1,04 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În urma accidentului, şoferul şi un pasager în vârstă de 16 ani au fost răniţi.

Şoferul este cercetat acum pentru vătămare corporală din culpă şi conducere sub influenţa alcoolului.

Citeşte şi: Zeci de bărbaţi dintr-un judeţ din România au reclamat că au fost bătuţi de femei

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS