O cursă aeriană cu destinaţia Viena, care trebuia să decoleze de pe Aeroportul "Henri Coandă", a fost anulată vineri seara, din motive tehnice. O parte dintre pasageri au plecat puţin mai târziu cu un alt avion, iar ceilalţi au părăsit România în această dimineaţă, la ora 6.
Avionul cu destinaţia Viena trebuia să decoleze la ora 20 şi 50 de minute. Celor 55 de pasageri li s-au făcut formalităţile de plecare, iar oamenii chiar au apucat să treacă prin punctul de control, dar au fost întorşi din drum.
După o oră şi jumătate, o parte dintre călători au plecat cu o cursă low cost. Cei mai mulţi dintre ei şi-au petrecut noaptea în Bucureşti, la un hotel, şi au decolat cu o altă cursă, la 6 dimineaţa. Oamenii sunt nemulţumiţi că au pierdut deja o zi de vacanţă.
O altă cursă, spre Veneţia, a fost anulată pe aeroportul "Aurel Vlaicu", iar călătorii au fost transportaţi la aeroportul din Otopeni, de unde au plecat câteva ore mai târziu.