10.5 C
Craiova
miercuri, 15 octombrie, 2025
Știri de ultima orăEvenimentUn adolescent băut a intrat cu maşina într-un podeţ

Un adolescent băut a intrat cu maşina într-un podeţ

Un adolescent aflat sub influenţa băuturilor alcoolice a provocat luni un accident rutier în localitatea Trifeşti, soldat cu trei răniţi, informează Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Neamţ, citat de Agerpres.

„Din primele cercetări efectuate de poliţişti a reieşit că, în timp ce un minor, de 17 ani, din Trifeşti, conducea un autoturism pe Drumul Judeţean 157, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare, intrând în coliziune cu un cap de podeţ.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea minorului şi a altor două persoane, cu vârste de 28 şi 38 ani, din Trifeşti”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, Ramona Ciofu.

Minorul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentraţie de 0,41 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Poliţiştii continuă cercetările pentru conducerea unui vehicul fără permis de conducere, sub influenţa alcoolului şi vătămare corporală din culpă.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS