31.7 C
luni, 17 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalRomânia U17, remiză cu patru goluri în al doilea amical cu Austria

România U17, remiză cu patru goluri în al doilea amical cu Austria

Naționala U17 a României a jucat pe 14 și 16 iunie, la Arad, două meciuri de verificare contra Austriei. După victoria cu 3-0 din primul meci de pregătire, tricolorii au remizat în cea de-a două partidă, scor 2-2.

Naționala pregătită de Ion Marin a revenit de la 0-1 și a condus cu 2-1 în repriza a doua, însă Austria a stabilit scorul final în minutul 57.

Tarbă ’40 şi Fălcușan ’53 au punctat pentru România, în timp ce Stoger ‘4 şi Mankan ’57 au fost marcatorii reprezentativei Austriei.

România U17: 1. Munteanu – 2. Chinteș, 3. Fălcușan-cpt., 5. Călugăr, 6. Marin, 7. Tarbă, 8. Flroea, 10. D. Matei, 11. Păcuraru, 17. Lăpădătescu, 22. Kodor. Selecționer: Ion Marin.

Austria U17: 21. Piffer – 3. Polster, 6. Kujrakovic, 8. Nisandzic, 9. Verhoung-cpt., 10. Mankan, 11. Zivkovic, 12. Feiner, 13. Brkic, 18. Osterreicher, 22. Stoger. Selecționer: Manfred Zsak.

Citeşte şi: Kosovo – România, duelul care ne poate apropia şi mai mult de EURO