2.9 C
Craiova
marți, 2 decembrie, 2025
Știri de ultima orăSport„Nu pleaca nici un jucator“

„Nu pleaca nici un jucator“

Desi exista zvonuri ca mai multi jucatori ar parasi Universitatea in acest moment, patronul echipei a declarat ieri ca nu se gândeste ca vânda vreun jucator in perioada imediat urmatoare.


„Ionescu s-a antrenat mult timp la Eindhoven si este normal ca aceia de acolo sa vrea sa-l vada cum a evoluat, insa nu se pune problema sa plece in acest moment de la Universitatea Craiova. In ceea ce-l priveste pe Dina, acesta va profita de faptul ca este in recuperare si are ocazia sa vada si el cum se face fotbal prin Olanda. Ii asigur pe suporteri ca indiferent cât s-ar oferi pe cei doi sau pe alti fotbalisti, nu pleaca nici un jucator de la Craiova pâna nu se obtine o performanta“, a declarat Mititelu.


Acesta a explicat si ce inseamna, in opinia sa, performanta: „Ma refer la o Cupa a României sau clasarea pe podium si calificarea intr-o cupa europeana“.


In plus, oficialul oltean a vorbit pe larg despre cazul Ionescu, jucator pe care a tinut sa-l aiba in echipa si pe care l-a numit „Micul Balaci“: „Andrei Ionescu este un jucator bun, dar trebuie sa se coaca. Il vad pe Ionescu plecând de la Universitatea abia prin 2008, dupa ce vor trece vreo doua campionate de Divizia A peste el“.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS