Știri de ultima orăActualitateFotbal: Lucescu, printre favoriţii pentru postul de antrenor la Fenerbahce

Fotbal: Lucescu, printre favoriţii pentru postul de antrenor la Fenerbahce

Gruparea Fenerbahce negociază cu tehnicianul Christoph Daum pentru rezilierea contractului acestuia, iar printre favoriţii pentru preluarea postului de antrenor principal este Mircea Lucescu, de la Şahtior Doneţk.
Cotidianul Star a scris că Daum a fost sunat, miercuri, cu insistenţă de oficiali de la Hamburger SV, care i-au oferit un salariu superior celui de la Fenerbahce şi libertate în ceea ce priveşte achiziţionarea jucătorilor.
Jurnalul îi prezintă ca favoriţi pentru preluarea postului de antrenor principal al echipei Fenerbahce pe Mircea Lucescu, Roy Hodgson şi Luis Felipe Scolari. Preferatul conducerii clubului turc este Lucescu, deoarece acesta a antrenat anterior echipele Galatasaray şi Beşiktaş şi cunoaşte mai bine fotbalul turc. "Însă dacă românul va dori să rămână la Şahtior până în ianuarie, obligatoriu Fenerbahce se va orienta către Hodgson şi Scolari", adaugă jurnalul turc Star, citat de mediafax.ro.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS