Meciul din etapa a cincea a Challenge Cup, dintre selecţionata Bucureştiului şi Gran Parma, programat iniţial sâmbătă, în Capitală, a fost reprogramat duminică, şi se va juca în Italia, din cauza vremii nefavorabile din România, informează site-ul oficial al Federaţiei Române de Rugby.
Hotărârea a fost luată, luni seară, de European Rugby, forul organizator al Challenge Cup. Oficialii Federaţiei Române de Rugby ceruseră ca meciul să se dispute sâmbătă, aşa cum era programat iniţial, dar din cauză că pe terenul din Parma se va juca altă partidă în acea zi, Selecţionata Bucureştiului va întâlni gruparea italiană, duminică, de la ora 15:30.
Cele două echipe s-au mai întâlnit în etapa a doua a Challenge Cup, când scorul a fost egal, 23-23. În acest moment, Bucureştiul este pe locul 3 în Grupa B, cu 6 puncte.
Selecţionata Bucureştiului este în cantonament la Snagov pentru a pregăti această partida, iar sâmbătă, 12 ianuarie, va pleca în Italia.
Rugby: Partida Bucureşti – Gran Parma se va juca în Italia din cauza vremii nefavorabile
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei