Știri de ultima orăActualitateHagi: "Pentru ce munceşti dacă ţi se ia autoritatea?"

Hagi: „Pentru ce munceşti dacă ţi se ia autoritatea?”

Fostul antrenor al Stelei, Gheorghe Hagi, a declarat astăzi, în cadrul unei conferinţe de presă, că a lucrat în condiţii grele la ehipa din Ghencea şi a lăsat să se înţeleagă că i s-a luat autoritatea şi i-a fost afectată grav demnitatea de către patronul Gigi Becali.
"Am făcut rezultate cu foarte multe schimbări: administrative, tehnice, jucători şi staff. În vară au plecat şi s-au accidentat jucători foarte greu de înlocuit. Jocul Stelei era previzibil pentru că în atac jucătorii importanţi erau accidentaţi. Am văzut că s-a dat şi în Dică. Era normal ca el să fie obosit. Am încercat să scot maxim cu ce am avut la dispoziţie", a declarat Hagi, citat de NewsIn.
Tehnicianul a continuat atacându-l direct pe patronul Gigi Becali, spunând că acesta nu l-a lăsat să lucreze: "Atât timp cât nu poţi să faci lotul de ce mai eşti antrenor? La Steaua, cine vine trebuie să accepte lucrul acesta. Antrenorul trebuie să fie lăsat în pace, să fie lăsat să lucreze, apoi rezultatele vor vorbi. Nu ştiu dacă mai există antrenor care să vrea să vină la Steaua. Pentru ce munceşti dacă ţi se ia autoritatea?".
Hagi a mai afirmat că Steaua va deveni puternică, deşi se confruntă cu unele probleme în acest moment: "Sunt sigur că Steaua va fi tare în viitor. Jucătorii erau surprinşi când i-am anunţat că demisionez. Ei trebuie să joace, să fie lăsaţi să facă asta, numai aşa pot da maxim. Le-am spus că o să mă uit la ei şi o să le ţin pumnii".

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS

1 COMENTARIU