Memorialul „Ion Constantinescu“ la volei feminin, ajuns la ediţia a treia, se va disputa astăzi şi mâine, în Sala Sporturilor din Craiova, din strada Brestei, care poartă numele celui poreclit în lumea sportului „Hamlet“. Turneul se va disputa cu participarea a patru echipe: Maritza
Plovdiv (Bulgaria), CSM Piteşti, CSM Bucureşti şi gazdele de la SCM-U Craiova. Astăzi sunt programate patru jocuri, după cum urmează: CSM Bucureşti – Maritza Plovdiv (ora 9.00), SCM-U Craiova – CSM Piteşti (11.00), Maritza Plovdiv – CSM Piteşti (ora 15.00) şi SCM-U Craiova – CSM Bucureşti (ora 17.00). Mâine au loc ultimele două jocuri: CSM Bucureşti – CSM Piteşti (ora 9.00) şi SCM-U Craiova – Maritza Plovdiv (ora 12.00), urmate de festivitatea de premiere.
Ion Constantinescu şi-a petrecut mai bine de jumătate de veac în lumea sportului. A antrenat în diferite perioade echipa de volei feminin de la CS Universitatea şi a scris monografii despre activitatea secţiilor de fotbal, handbal, baschet şi volei de la acest club. Ultima funcţie deţinută a fost cea de secretar la Sport Club Municipal (SCM) Craiova. „Hamlet“ s-a stins din viaţă pe 13 februarie 2009, la vârsta de 78 de ani.
Începe memorialul „Ion Constantinescu“ la volei
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei