10.6 C
Craiova
vineri, 16 mai, 2025
Știri de ultima orăActualitateVictor Ponta, către ministrul Răzvan Cotovelea: Să veniţi şi cu soluții pentru ANAF, nu doar cu critici

Victor Ponta, către ministrul Răzvan Cotovelea: Să veniţi şi cu soluții pentru ANAF, nu doar cu critici

Premierul Victor Ponta a comentat declaraţia făcută ieri de ministrul pentru Societate Informaţională, Răzvan Cotovelea, care a afirmat că serviciile furnizate de Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF) sunt mizerabile şi primitive. Potrivit Mediafax.ro, primul ministru a afirmat că este evident că serviciile fiscale din România sunt proaste, dar că trebuie şi făcute lucruri, nu doar exprimate opinii. „Foarte bine, trebuie să le îmbunătăţim. Că serviciile fiscale sunt proaste, e evident acest lucru, iar ministrul Finanţelor are printre obiective şi acest lucru, şi anume informatizare, digitalizare. Aşa, să ne dăm cu părerea, e uşor, trebuie să şi facem lucruri, la dat cu părerea sunt toţi buni”, a spus Ponta, întrebat de jurnalişti despre declaraţia ministrului. „Domnule ministru, să veniţi şi cu soluţii, nu doar să criticaţi. Avem atâţia care critică. Să faceţi ceva să nu mai stea nimeni la nici o coadă, să poată să-şi plătească taxele”, a spus Victor Ponta, citat de b1.ro.

Reamintim că ministrul pentru Societatea Informaţională a calificat serviciile ieri furnizate populaţiei de ANAF ca fiind mizerabile şi primitive, după ce, în calitate de contribuabil, a aşteptat 45 de minute să plătească taxele datorate de familie statului.

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS