21.7 C
Craiova
vineri, 10 octombrie, 2025
Știri de ultima orăEvenimentGorj: Șofer rănit după ce a încercat să evite câini pe DN 66 la Bâlteni

Gorj: Șofer rănit după ce a încercat să evite câini pe DN 66 la Bâlteni

Polițiștii din Rovinari au fost sesizați, ieri, prin apel 112, de o femeie de 47 de ani, din Târgu Jiu, că, pe DN 66, în comuna Bâlteni, s-a produs un accident rutier cu victime.

Potrivit IPJ Gorj, un bărbat de 35 de ani, din comuna Plopșoru, sat Olari, conducea un autoturism pe DN 66 Bâlteni. În încercarea de a evita doi câini aflați pe partea carosabilă, ar fi părăsit drumul, intrând în coliziune cu un cap de pod.

În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto. Acesta a fost transportat la Spitalul Orășenesc Rovinari, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.

Bărbatul deținea permis de conducere corespunzător și nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Citește și: (VIDEO) Doi tineri, reținuți după o tâlhărie de 10.000 de lei comisă pe o stradă din Slatina

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS