duminică, 16 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportFrații Sbîrcia, pe podium în Serbia

Frații Sbîrcia, pe podium în Serbia

14666081_10154579864607790_1782191085186653517_net

Spadasinii craioveni au participat săptămâna trecută la un concurs satelit din cadrul Cupei Mondiale, în capitala Serbiei, Belgrad. Competiția, care a reunit 83 de sportivi, s-a desfășurat doar la individual, iar doi dintre sportivii de la CS Universitatea Craiova au urcat pe podium. Este vorba despre frații Raluca și Alin Sbîrcia. Raluca Sbîrcia (foto) a câștigat competiția, iar fratele său a încheiat concursul pe locul doi. La Trofeul Belgrad au mai participat și alți sportivi de la CS Universitatea, care au obținut următoarele clasări: Liviu Dragomir – locul 10, Lucian Ciovică – locul 14, Ionuț Trandafirescu – locul 15, Ovidiu Pîrvuleasa – locul 16, Alin Mitrică – locul 19, Mario Persu – locul 22, Ștefăniță Vîlceanu – locul 25, Sabina Ecobici – locul 8 și Ștefania Dică – locul 28. Următorul concurs la care vor participa sportivii de la CS Universitatea va fi Trofeul „Alfredo Bachelli“, programat la Craiova, pe 6 noiembrie.