20.6 C
duminică, 19 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMotta a fost spitalizat

Motta a fost spitalizat

Brazilianul Thiago Motta, de 26 de ani, mijlocaşul echipei Genoa, autorul celui de-al treilea gol al echipei sale în meciul de sâmbătă, cu AC Torino, scor 3-0, a fost transportat la spital, întrucât a suferit mai multe leziuni la faţă, după ce s-a izbit de un adversar. Fostul jucător al Barcelonei a fost înlocuit în minutul 87 al întâlnirii, la numai două minute după ce a marcat ultimul gol al meciului, după ce s-a lovit puternic la faţă în urma unui duel cu fundaşul oaspeţilor, Marco Di Loreto. Cel mai probabil, Motta va rata confruntarea de astăzi cu Inter, din Cupa Italiei. După victoria de sâmbătă seară în faţa torinezilor, Genoa a acumulat 32 de puncte şi a urcat pe locul cinci în Serie A.