15.9 C
joi, 23 mai, 2024
Știri de ultima orăSportLazio, egală cu Torino

Lazio, egală cu Torino

Adversara formaţiei Dinamo Bucureşti din turul III preliminar al Ligii Campionilor, Lazio Roma, a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, partida cu AC Torino, în prima etapă a campionatului italian de fotbal. Rosina a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 34, iar elevii lui Delio Rossi au întors rezultatul în repriza a doua, prin Pandev (’56) şi Rocchi (’60). Vaillatti a egalat în minutul 67 şi, chiar dacă torinezii au rămas în zece, Omotto fiind eliminat în minutul 85, scorul a rămas 2-2.

În celălalt meci jucat sâmbătă seară, Juventus Torino, revenită recent pe prima scenă a fotbalului italian, s-a distrat cu Livorno, pe care a surclasat-o cu 5-1, golurile „alb-negrilor“ fiind marcate de Trezeguet (’28, ’88, ’90+1) şi Iaquinta (’70 pen., ’85). Pentru oaspeţi a punctat Lovino (’90+2).