26.7 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalistele de la SCM, victorioase în amical

Handbalistele de la SCM, victorioase în amical

Profitând de faptul că etapa a 15-a din Liga Naţională de handbal feminin se dispută abia miercurea viitoare, Victorina Bora, antrenoarea echipei SCM Craiova, a programat un meci amical în compania junioarelor de la CSS Caracal. Meciul s-a disputat miercuri după-amiază, în Sala Sporturilor „Ion Constantinescu“ din Bănie şi s-au jucat trei reprize, două normale, iar cea de-a treia – pe durata a 20 de minute.
Handbalistele de la SCM le-au câştigat clar pe toate trei, 23-12, 22-7 şi 12-2, scorul final fiind de 57-21. „A fost un joc-şcoală util în perspectiva partidei foarte importante de săptămâna viitoare de la Deva. Suntem concentrate la maximum şi încercăm să pregătim în cele mai mici detalii acest meci important“, a spus antrenoarea-jucătoare Victorina Bora, singura din lot care nu a evoluat împotriva junioarelor din Caracal. SCM Craiova, formaţie nou-promovată în Liga Naţională, ocupă locul 12 în clasament, cu şase puncte, la fel ca echipele de pe locul 11 (CSM Cetate Deva) şi 13 (HCM Buzău).