21.6 C
marți, 28 mai, 2024
Știri de ultima orăSportStoichiţă a debutat cu victorie la AEL

Stoichiţă a debutat cu victorie la AEL

Tehnicianul român Mihai Stoichiţă a debutat cu victorie pe banca tehnică a formaţiei AEL Limassol, care a învins miercuri, cu scorul de 2-1, formaţia AE Paphos, într-un meci contând pentru returul optimilor de finală ale Cupei Ciprului. AEL s-a calificat în sferturile de finală ale competiţiei după ce a câştigat şi în tur, cu 1-0.
Unul dintre golurile echipei din Limassol a fost marcat de atacantul român Adrian Mihalcea. Fostul jucător al lui Dinamo a înscris pentru AEL în minutul 53, după ce Freddy deschisese scorul în minutul 25, iar pentru AE Paphos a înscris Keita, în minutul 38.
Noul tehnician al lui AEL, Mihai Stoichiţă, l-a înlocuit pe Mihalcea cu cinci minute înainte de final, însă l-a folosit pe toată durata meciului pe fundaşul Adrian Iordache.
Stoichiţă este la a doua experienţă în campionatul din Cipru, după ce s-a aflat la conducerea celor de la Aris Limassol.