23.9 C
sâmbătă, 18 mai, 2024
Știri de ultima orăSportRevansa tricolorilor

Revansa tricolorilor

Dupa ce luni a obtinut doar un egal, 1-1, cu Polonia, nationala României formata din jucatori sub 19 ani a reusit ieri sa-si ia revansa in fata lesilor, invingându-i cu 2-0, intr-o partida amicala desfasurata la Mogosoaia. Selectionata „Under 19“ condusa de Florin Cheran, din care face parte si mijlocasul craiovean Andrei Ionescu, s-a impus in partea secunda a intâlnirii, prin golurile reusite de Ioan Hora (’68) si Raul Rusescu (’83-p). Scorul putea fi si mai mare, dar in ultimul minut de joc Georgel Marcu a ratat o lovitura de pedeapsa.

Cheran a inceput meciul in formula: M. Luca – Al. Iacob, Cordos, Teusan, Paun – Cojocnean, Bicfalvi, Marcu, Ochirosii – Rusescu, Hora. In repriza secunda au mai intrat Crisan, D. Florea si A. Ionescu, acesta din urma evoluând in ultimele 25 de minute. Jucatorul oltean va ramâne in Capitala, urmând sa plece cu lotul „Under 19“ in Ungaria, pentru o noua partida de verificare.