15.9 C
joi, 23 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFranta, invinsa de Slovacia

Franta, invinsa de Slovacia

Cea mai mare surpriza produsa in meciurile amicale intertari disputate miercuri s-a inregistrat la Paris, unde nationala cocosului galic a fost invinsa, cu scorul de 2-1 (0-0), de reprezentativa Slovaciei.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 62, prin atacantul legitimat la Strasbourg, Szilard Nemeth, iar francezii au egalat in minutul 74, din penalti, prin Sylvain Wiltord. Golul victoriei slovacilor a fost inscris cu opt minute inainte de final de Jozef Valachovic, din lovitura libera.

Partida a fost dominata in cea mai mare parte de francezi, care au ratat insa numeroase ocazii de gol. Aceasta a fost prima infrângere suferita de Franta intr-un meci amical, de când in functia de selectioner a fost numit Raymond Domenech.