sâmbătă, 18 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - CSU Craiova a umilit „satelitul” pandurilor

Fotbal – CSU Craiova a umilit „satelitul” pandurilor

Jucătorii de la CSU (tricouri verzi) au făcut instrucție cu tinerii de la Pandurii II

CS Universitatea Craiova a zdrobit echipa a doua a clubului Pandurii Târgu Jiu (Liga a III-a), impunându-se cu neverosimilul scor de 11-0 în partida amicală disputată astăzi, pe terenul „Petre Deselnicu” din incinta Complexului Sportiv „Ion Oblemenco”. De menționat că Emil Săndoi și Sorin Cârțu au utilizat principalii jucători, în timp ce oaspeții au aliniat juniori născuți în 1995, 1996, 1997 și 1998. Golurile alb-albaștrilor au fost marcate de Curelea (8, 11), Târnăcop (13), Acka (26), Vătăjelu (28, 38), Ferfelea (33), Herghelegiu (63), Velcovici (69), Ivan (78) și Varga (81 – penalti).
CSU, prima repriză: Bălgrădean – Dănănae, Frăsinescu, Acka, Târnăcop – Madson, Brandan – Băluță, Ferfelea, Vătăjelu – Curelea.
CSU, repriza a doua: Straton (70, Brac) – Dicu (74, Marcu), Avrămia, Izvoranu, Velcovici – Gângioveanu, Mateiu, Pleșan, Varga – Ivan, Herghelegiu.
Pandurii II: Negrilă – Trocan, Horj, Oiță, Miroiu – Bârlan, Pârcalabu, Trifu – Dodoi, Hemidi, Cocină. În repriza a doua au mai intrat: Oprița – Pârvulescu, Dudea, Tănăsoiu, Constantin, Roșu, Brânzan, Pruteanu, Vasile, Tudor, Cismașu, Vasiliu. Antrenor: Adrian Bogoi.
Au arbitrat: Viorel Flueran – Dragoș Amedeo Stanciu, Romeo Popa.