16.2 C
joi, 23 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFC Craiova a remizat la Cluj

FC Craiova a remizat la Cluj

FC Craiova a obţinut luni seară doar un rezultat de egalitate pe terenul echipei Clujana Cluj-Napoca, scor 4-4 (2-2), într-un joc din cadrul rundei a opta din Liga I de futsal, seria Vest. După ce au condus cu 2-0, oltenii s-au văzut egalaţi la pauză, apoi, în repriza secundă, ardelenii, aflaţi pe locul trei în clasament, au preluat conducerea. Până la final, jucătorii din Bănie au reuşit să egaleze.
Pentru FC Craiova au evoluat: Rizan – Cioboiu, Ad. Mihalache, Stanciu, Relea. Au mai intrat: Pătraşcu, Alecu, Telea, Stăncuţa, M. Mihalache şi Bălan. Golurile craiovenilor au fost reuşite de Alecu (2), Cioboiu şi Ad. Mihalache. După acest prim rezultat de egalitate din actualul sezon, formaţia finanţată de Sorin Croitoru ocupă locul doi în clasament, cu 19 puncte, cu cinci mai puţin decât liderul CIP Deva (24), care are victorii pe linie.
Celelalte rezultate înregistrate în runda a opta, seria Vest: Quasar Deva – Poli Timişoara 3-6, CIP Deva – Dava Deva 14-1, Futsal Municipal Reşiţa – Olimpic Simeria 4-4. După trei jocuri consecutive în deplasare, FC Craiova evoluează în această săptămână pe teren propriu, urmând să întâlnească duminică pe Quasar Deva.