13.1 C
miercuri, 29 mai, 2024
Știri de ultima orăSportCojan, din nou campion

Cojan, din nou campion

Managerul şi antrenorul TC Olimp Craiova, Ilie Cojan, a cucerit titlul de campion naţional la categoria de vârstă +45 de ani, în cadul Campionatului Naţional desfăşurat în week-end la Galaţi. Tenismanul oltean l-a învins în finală pe Marian Sandu, din Bacău, în două seturi (scor 6-3, 6-4), iar în semifinală trecuse de Cristian Caragea, tot din Bacău (scor 7-5, 6-1). În urma acestui succes, tenismanul din Bănie şi-a consolidat poziţia de lider în clasamentul naţional la categoria sa de vârstă. „A fost un concurs frumos, mai ales că nu am pierdut nici un set. Puteam să concurez şi la categoria 50 de ani, dar am vrut să îmi măsor forţele cu cei mai tineri ca mine. După încheierea turneului am participat la o petrecere la o terasă pe faleză“, a spus Cojan, care ieri le-a prezentat elevilor săi de la TC Olimp trofeul cucerit.