15.6 C
duminică, 19 mai, 2024
Știri de ultima orăSportUCM Reşiţa, egal în prima manşă

UCM Reşiţa, egal în prima manşă

Formaţia UCM Reşiţa nu a reuşit duminică, la Drobeta Turnu Severin, decât un rezultat de egalitate, 26-26 (13-12), în faţa puternicei echipe norvegiene HK Drammen, în prima manşă a finalei Cupei Challenge. Elevii lui Aihan Omer au început jocul timoraţi, revenindu-şi pe parcurs şi datorită susţinerii celor peste 2.000 de spectatori. La pauză, românii au avut un gol avans, iar cu şase minute înainte de final conduceau cu patru goluri, 26-22. UCM a plătit însă tribut ratărilor exasperante, în vreme ce norvegienii a punctat de patru ori, ultimul gol venind cu zece secunde înainte de final. Pentru UCM Reşiţa au marcat Rogozneanu (8 goluri), Irimescu (5), Butulija (4), Pasic (4), Grozăvescu (2), Ciubotariu (2) şi Cucula (1).