15.9 C
joi, 23 mai, 2024
Știri de ultima orăSportEnergo pe locul trei

Energo pe locul trei

Energoconstructia Craiova s-a impus in fata echipei Futsal Municipal Constanta cu scorul de 4-1. Elevii lui Valentin Nistoran au fortat din start si au reusit sa marcheze in debutul primei reprize prin Pantelimon, care a perforat poarta adversa cu un sut din afara careului. Oaspetii au ripostat si au egalat situatia pe tabela de marcaj, dar bucuria constantenilor a fost de scurta durata. Chivu a reusit dubla pâna la pauza si a adus linistea in tabara olteana. Repriza a doua s-a jucat mai relaxat, pe fondul acestei evolutii venind si golul lui Mirea, care a dus scorul la 4-1. Energoconstructia a evoluat in formula: Rizan – Pantelimon, Chivu, Bugala, Florescu. Au mai jucat: Cioboiu, Mihalache si Mirea.

In celelalte doua partide ale etapei a opta a play-off-ului s-au inregistrat rezultatele: Muhlbach Sebes – ACS Odorheiul Secuiesc 3-6 si Silvanus Resita – CIP Deva 4-8. Urmatoarele meciuri pe care Energoconstructia le mai are de disputat ii vor aduce formatiei din Banie ca adversari echipele Muhlbach Sebes (acasa) si Silvanus Resita (deplasare), insa acestea nu vor schimba situatia pe podium, echipa olteana asigurându-si locul trei si indeplinindu-si obiectivul propus la inceputul sezonului. Dupa runda a opta clasamentul arata astfel: 1. CIP Deva 27p; 2. ACS Odorheiul Secuiesc 25; 3. Energoconstructia Craiova 15; 4. Muhlbach Sebes 8; 5. Silvanus Resita 8; 6. Municipal Constanta 6.