15.6 C
duminică, 19 mai, 2024
Știri de ultima orăSportBarcelona, eliminata

Barcelona, eliminata

Formatia craioveana de futsal CS Barcelona a fost eliminata in etapa a doua a Cupei României, dupa ce a pierdut ieri, la limita, 5-6, confruntarea de pe teren propriu cu divizionara A Poli Timisoara. Oltenii au inceput timorati disputa din Sala Sporturilor si oaspetii au condus la pauza cu 3-0. Tehnicianul echipei craiovene, Sorin Patrascu, nu s-a putut baza pe doi titulari, N. Luta si Iova, accidentati in meciurile echipelor lor de club, iar portarul Paducel s-a accidentat si el dupa zece minute de joc.

Golurile craiovenilor au fost reusite de Bucatea (2), Rotaru (2) si C. Marin, pentru CS Barcelona mai evoluând Maracine (portar), Radut, Zaharia si Ochea. „Am inceput jocul slab, dar ne-am revenit pe parcurs, gratie si publicului care ne-a sustinut extraordinar. De la 6-3 pentru Poli am ajuns la 6-5, dar nu am putut mai mult. Am avut in fata si o echipa din prima liga, mult mai experimentata“, a afirmat Patrascu.