21.7 C
Știri de ultima orăSportFotbalTot penaltiurile decid meciurile lui FCU. Trupa lui Napoli, în turul 4 al Cupei

Tot penaltiurile decid meciurile lui FCU. Trupa lui Napoli, în turul 4 al Cupei

FCU s-a calificat, în această după masă, în turul 4 al Cupei României. Trupa lui Nicolo Napoli a trecut de CSM Reşiţa la penaltiuri, scor 5-3, după ce în primele 120 de minute scorul a fost egal, 1-1.

Compagno a deschis scorul pentru FCU înainte de pauză (’43), în timp ce pentru oaspeţi a egalat Astafei (’78).

Meciul nu a putut fi decis în cele 120 de minute, astfel că penaltiurile au făcut diferenţa. Formaţia din Craiova a înscris de cinci ori de la punctul cu var, în timp ce oaspeţii partidei au irosit un penalti, care s-a arătat ca fiind decisiv.

FCU: Popa – Git, Paramatti, Diallo, Cristiu – Avram, Pop – Cacheiro, Raicea, Zimţă – Compagno. Antrenor: Nicolo Napoli.

Program / rezultate Cupa României – turul 3:

Marţi, 6 octombrie: Gloria Cermei – Şoimii Lipova 0-3, Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița 4-2, AFC Unirea 1924 – Viitorul Şelimbăr 0-2, CSM Alexandria – CSM Slatina 0-3, SC Popeşti-Leordeni – Progresul Spartac 0-1, Odorheiu Secuiesc – Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1.

Miercuri, 7 octombrie: Axiopolis Cernavodă – Agricola Borcea 6-3, Mostiştea Ulmu – Unirea Slobozia 2-1, Dacia Unirea Brăila – CS Făurei 4-0, Metalul Buzău – CSM Focşani 0-2, ACS Hușana Huși – Ştiinţa Miroslava 2-1, Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău 3-0, Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 2-0, FC Pucioasa – Municipal Braşov 4-6 (1-1, 3-5), CS Afumaţi – Concordia Chiajna 2-3, Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 6-5 (2-2, 4-3), FCU Craiova – CSM Reșița 6-4 (1-1, 5-3), Sportul Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin 1-2, Minaur Baia Mare – Comuna Recea 0-3.

Joi, 8 octombrie – ora 14.30: CSO Filiaşi – Pandurii Târgu Jiu, ora 17.30: Unirea Dej – Universitatea Cluj.

Citeşte şi: Orientare / Performanțe greu de egalat pentru sportivii de la CSU Craiova