9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalPandurii se afundă din ce în ce mai mult. Înfrângere drastică cu Rapid

Pandurii se afundă din ce în ce mai mult. Înfrângere drastică cu Rapid

Pandurii Târgu Jiu pare să nu mai aibă nicio speranță pentru evitarea retrogradării. Gruparea gorjeană a înregistrat sâmbătă a patra înfrângere consecutivă, 4-0 în Regie, cu Rapid. Partida a contat pentru etapa a 18-a din Liga a II-a.

Rapid a deschis scorul în minutul 8, prin Cătălin Hlistei. Până la pauză, gazdele au mai irosit 2 ocazii mari, prin Roskopf și Sefer. În minutul 66, Marian Drăghiceanu a dublat avantajul echipei sale, după ce a finalizat cu un șut precis din centrul careului advers. În minutul 69, Cătălin Hlistei a reușit dubla, pentru ca scorul final să îl stabilească Labeau, în minutul 72. S-a încheiat 4-0, iar Pandurii rămâne ultima în clasament, cu 7 puncte.

Rapid: Al. Tătaru – Băjan, Bonnin (17, Pănoiu), Mallo, Goge – Sefer (71, Fecundo), Jorza, Djuric – Labeau, Roskopf (54, Drăghiceanu), Hlistei. Antrenor: Daniel Pancu.

Pandurii: Mih. Cotolan – Chiş, Oiţă, D. Ciobanu, Rob. Bratu – Lu Yuefeng (61, Șendroiu), Trancă (78, Takahashi) – Nichifor, Al. Dinu, Rasoveanu – P. Popescu (85, Unguru). Antrenor: Călin Cojocaru.

Au arbitrat: Andrei Baciu – Mihăiţă Adrian Noroc, Iulian Cătălin Brînză; Bogdan Dumitrache.

În următoarea etapă, Pandurii Târgu Jiu va primi vizita formației Concordia Chiajna. Partida este programată sâmbăta viitoare, de la ora 11.00.

Articol scris de Tibi Cocora

Poate te interesează și: Liga Elitelor U17 / Înfrângere pentru „GP” Craiova în fața Brașovului