Acasă Sport Fotbal Pandurii Târgu Jiu şi Ripensia Timişoara s-au anihilat reciproc

Pandurii Târgu Jiu şi Ripensia Timişoara s-au anihilat reciproc

-

Formația olteană Pandurii Târgu Jiu a obținut un punct din confruntarea susținută miercuri după amiază. Gorjenii au remizat, scor 0-0, în partida susţinută pe teren propriu în compania formaţiei Ripensia Timişoara, contând pentru etapa a 12-a. Cele două formaţii s-au anihilat reciproc, fără a prezenta prea multe faze importante de poartă.

Pandurii: Iul. Dinu – Oiţă, Vişan, P. Chiş, Vasilescu, Trancă, N. Cotolan, A. Dinu, Takahashi, P. Popescu, Rasoveanu.
Rezerve: Costinel Iacob (Craiova); Observatori: Dan Monea (Aiud) şi Traian Marcu (Sibiu). Antrenor: Adrian Bogoi.

Ripensia: Şt. Dobre – C. Lungu, Burdeţ, Tînc, Apro, Al. Neagu, Alb. Voinea, C. Toma, Chera, V. Tudorache, M. Fotescu.
Rezerve: Păduraru – Ad. Popa, Golda, Al. Popovici, T. Călin, Stoi, Ţieranu Antrenor: Alexandru Pelici.

Au arbitrat: Ionela Alina Peşu (Craiova) – Petruţa Iugulescu (Târgovişte), Daniela Constantinescu (Craiova); Costinel Iacob (Craiova).

Observatori: Dan Monea (Aiud), Traian Marcu (Sibiu).

În urma acestui rezultat, Pandurii Târgu Jiu a rămas pe locul 18 în clasament, cu 7 puncte. În etapa viitoare, gorjenii vor juca în deplasare, pe terenul formaţiei Sportul Snagov.

Liga a II-a, etapa 11:

Miercuri, 16 octombrie: Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi 1-0, Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara 0-0, ASU Poli Timişoara – Metaloglobus 1-1, Mioveni – Sportul Snagov 2-1, Viitorul Pandurii – FC Argeş 2-1, Daco-Getica – Miercurea Ciuc 0-1, CSM Reşiţa – Gloria Buzău 2-1, Farul Constanţa – Universitatea Cluj 3-2, Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti 1-0, Turnu Măgurele – UTA Arad 1-1.

Clasament: 1. Turnu Măgurele 26 (23-8), 2. Mioveni 26 puncte (21-16), 3. UTA Arad 10 (27-6), 4. Rapid București 20 (14-19), 5. Viitorul Tțrgu Jiu 20 (18-15), 6. Gloria Buzău 19 (20-11), 7. Metaloglobus 19 (17-12), 8. Farul Constanța 18 (11-10), 9. Petrolul Ploiești 18 (11-11), 10. FC Argeş 16 (14-15), 11. Concordia Chiajna 16 (10-12), 12. CSM Reşiţa 15 (14-17), 13. Politehnica Timişoara 13 (11-7), 14. Miercurea Ciuc 13 (11-15), 15. Ripensia Timişoara 13 (12-19), 16. Universitatea Cluj 12 (15-13), 17. Dunărea Călăraşi 12 (13-16), 18. Pandurii Târgu Jiu 7 (7-22), 19. Daco-Getica 6 (6-26), 20. Sportul Snagov 2 (5-30).

Articol scris de Tibi Cocora

Citeşte şi: Vâlcenii de la Horezu şi Dăeşti, favoriţi pe hârtie

ȘTIRI VIDEO GdS