În această dimineaţă, în baza unei autorizaţii emisă de judecătoria Craiova ofiţeri ai Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu reprezentanţi din cadrul Agenţiei Naţionale pentru Comunicaţii au efectuat o percheziţie la locuinţa lui Marian T., 29 de ani, din Craiova.
Din invetigaţiile oamenilor legii, a rezultat faptul că de la această locaţie au fost efectuate transmisii radio fără licenţă de emisie sau licenţă de utilizare a frecvenţelor radio în sistem digital terestru.
În cadrul percheziţiei a fost identificat şi ridicat în vederea cercetărilor un emiţător radio construit artizanal, precum şi două harduri de calculator cu capacitatea de 80 Gb şi respectiv 250 Gb folosite la transmisiile radio.
Pe numele craioveanului au fost întocmite acte premergătoare începerii urmăririi penale şi sunt continuate cercetărilor sub aspectul săvârşirii infracţiunii de "transmisia serviciilor de programe de televiziune/radiodifuziune fără licenţă de emisie sau licenţă de utilizare a frecvenţelor radio în sistem digital terestru".
Craiova: Post de radio „pirat”, identificat de poliţişti
ȘTIRI VIDEO GdS
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

