22.6 C
luni, 3 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportRădoi, în sferturile Ligii Campionilor Asiei

Rădoi, în sferturile Ligii Campionilor Asiei

Echipa saudită Al Hilal, cu jucătorul român Mirel Rădoi integralist, s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei. Al Hilal a învins, în optimile de finală, cu scorul de 3-0 (1-0), formaţia uzbekă Buniodkor Taşkent. Golurile învingătorilor au fost marcate de Al Marshadi (’10), Wilhelmsson (’57) şi Thiago Neves (’61).

După golul lui Thiago Neves, partida a fost întreruptă pentru câteva minute deoarece saudiţii au declanşat o adevărată sărbătoare în tribune, aruncând cu petarde pe pista de atletism a stadionului. În sferturile de finală s-au mai calificat echipele Al Gharafa (Qatar), Suwon Samsung Bluewings, Seongnam Ilhwa FC, Pohang Steelers, Jeonbuk Motors (toate din Coreea de Sud), Al Shabab (Arabia Saudită) şi Zobahan (Iran).