Acasă Sport Fotbal Liga Elitelor / Rezultatele înregistrate în etapa 19. Vezi clasamentele!

Liga Elitelor / Rezultatele înregistrate în etapa 19. Vezi clasamentele!

-

Rezultatele înregistrate în weekend, în etapa 19, şi situaţia din clasament la U19 şi U17:

Liga Elitelor U19, etapa 19:

Sâmbătă, 16 noiembrie: Academia „Gică Popescu“ – ACS Kids Tâmpa Braşov 3-1, ASU Poli Timişoara – Universitatea Cluj 1-2, Ardealul Cluj – LPS Bihorul Oradea 7-0.
Duminică, 17 noiembrie: Universitatea Craiova – LPS Banatul Timişoara 9-1, Colţea Braşov – CFR Cluj 0-4, Interstar Sibiu – UTA Arad 0-4.

Clasament: 1. UTA Arad 49 puncte (golaveraj 97-20), 2. CFR Cluj 46 (77-13), 3. Universitatea Cluj 41 (40-25), 4. Ardealul Cluj 40 (65-20), 5. Universitatea Craiova 31 (61-47), 6. Academia „Gică Popescu“ 28 (36-44), 7. LPS Bihorul Oradea 27 (34-48), 8. Interstar Sibiu 20 (37-49), 9. Kids Tâmpa Braşov 19 (37-59), 10. Colţea Braşov 13 (18-54), 11. ASU Poli Timişoara 10 (18-69), 12. LPS Banatul Timişoara 4 (13-85).

Etapa viitoare:
Sâmbătă, 23 noiembrie
– ora 10.00: Universitatea Cluj – Academia „Gică Popescu“; ora 12.00: LPS Bihorul Oradea – Universitatea Craiova, LPS Banatul Timişoara – ASU Poli Timişoara, UTA Arad – Colţea Braşov.
Duminică, 24 noiembrie – ora 12.00: CFR Cluj – Ardealul Cluj, Kids Tâmpa Braşov – Interstar Sibiu.

Liga Elitelor U17, etapa 19:

Sâmbătă, 16 noiembrie: Academia „Gică Popescu“ – ACS Kids Tâmpa Braşov 0-2, ASU Poli Timişoara – Universitatea Cluj 3-1, Ardealul Cluj – LPS Bihorul Oradea 0-1.
Duminică, 17 noiembrie: Universitatea Craiova – LPS Banatul Timişoara 5-0, Colţea Braşov – CFR Cluj 1-5, Interstar Sibiu – UTA Arad 0-4.

Clasament: 1. ASU Poli Timişoara 48 (80-16), 2. Universitatea Craiova 41 (76-22), 3. CFR Cluj 39 (56-21), 4. UTA Arad 38 (66-22), 5. Kids Tâmpa Braşov 38 (47-27), 6. Universitatea Cluj 37 (48-27), 7. Academia „Gică Popescu“ 31 (46-23), 8. Ardealul Cluj 17 (28-53), 9. Colţea Braşov 15 (29-63), 10. LPS Bihorul Oradea 14 (19-53), 11. LPS Banatul Timişoara 8 (26-106), 12. Interstar Sibiu 3 (6-94).

Etapa viitoare:
Sâmbătă, 23 noiembrie
– ora 12.00: Universitatea Cluj – Academia „Gică Popescu“; ora 14.00: LPS Bihorul Oradea – Universitatea Craiova, LPS Banatul Timişoara – ASU Poli Timişoara, UTA Arad – Colţea Braşov.
Duminică, 24 noiembrie – ora 14.00: CFR Cluj – Ardealul Cluj, Kids Tâmpa Braşov – Interstar Sibiu.

Citeşte şi:

Elevii lui Bon nu au întâmpinat probleme cu Banatul Timișoara
„U” Craiova U19 s-a distrat cu Timișoara
Înfrângere pentru „GP” Craiova în fața Brașovului
Academia „Gică Popescu” s-a impus la pas cu Tâmpa

ȘTIRI VIDEO GdS