12 C
Știri de ultima orăSportEchitaţie / Clubul Equitim a câştigat, în premieră, titlul național de juniori pe echipe

În perioada 7-10 octombrie 2021, la Braşov (Prejmer), a avut loc Finala Campionatului Național de Juniori, Seniori şi Forţă pe echipe, unde Clubul Sportiv Ecvestru Equitim Craiova a reuşit o performanţă unică. Sportivii olteni şi-au revendicat titlul de campioni naționali la categoria echipe Juniori.

Sub îndrumarea lui Ionuț Leonte, Cătălina Sfetea, Luca Andrieș și Rareș Cristea-Olaru au performat cu 0 puncte penalizare după cele două manșe ale probei.

Menţionăm că pe locul II s-a clasat echipa CSM Sibiu, cu 4 puncte penalizare, iar pe locul III, cu 8 puncte penalizare, s-a clasat echipa gazdă, CSE 163 Plopi.

Citeşte şi: Echitaţie / Etapa a 4-a de la Summer Tour, o reuşită pentru sportivele de la CSM Craiova