27.5 C
marți, 4 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportMarica a debutat cu gol la Stuttgart

Marica a debutat cu gol la Stuttgart

Ciprian Marica, atacantul campioanei Germaniei VfB Stuttgart, a marcat un gol în meciul amical pe care echipa sa l-a câştigat cu scorul de 4-2 împotriva formaţiei de liga a treia, VfR Aahlen. Stuttgart a început meciul foarte slab, Aahlen conducând la pauză cu 1-0, graţie golului marcat de Branko Okic, în minutul 15. Campionii au revenit după pauză, marcând de patru ori prin Fernando Meira (’50), Cacau (’54), Marica (’59) şi
Hitzlsperger (’83). „Marica a demonstrat că poate fi o alternativă viabilă pentru linia noastră ofensivă. În afară de golul marcat, Marica s-a dovedit dispus la efort, puternic şi tehnic“, notează site-ul oficial al grupării din Stuttgart despre internaţionalul român. Stuttgart va juca sâmbătă, în Cupa Germaniei, contra lui SV Wehen Wiesbaden.