14.5 C
duminică, 5 mai, 2024
Știri de ultima orăSportTenisGabi Ruse și Jaqueline Cristian au primit wild card pentru Transylvania Open

Gabi Ruse și Jaqueline Cristian au primit wild card pentru Transylvania Open

Aflată pe locul 139 WTA, Gabriela Ruse va participa pe tabloul principal al Transylvania Open, beneficiind de wild card, la fel ca și Jaqueline Cristian.

„Gabriela Ruse primeşte un wild card pe tabloul principal al Transylvania Open 2024. După un parcurs palpitant până în finala de anul trecut şi meciuri care ne-au ţinut cu sufletul la gură, se întoarce pentru o nouă provocare la Cluj! Veniţi să o vedeţi jucând!”, se arată pe pagina de Facebook a turneului.

De asemenea, tot miercuri, a primit wild card pentru tabloul principal şi Jaqueline Cristian, după cum anunță News.ro.

Turneul va avea loc în perioada 3-11 februarie 2024.

Anul trecut, turneul a fost câştigat de sportiva din Germania Tamara Korpatsch. Aceasta a învins-o în finală pe Gabriela Ruse, scor 6-3, 6-4.

Jaqueline Cristian a ajuns la ediţia de anul trecut până în turul doi, fază în care a fost eliminată de Eva Lys (Germania, scor 2-6, 7-5, 6-2).