16.7 C
Știri de ultima orăSportHandbalHandbal / „U“ Craiova a cedat la Sânnicolau Mare

Handbal / „U“ Craiova a cedat la Sânnicolau Mare

Handbaliştii Universităţii Craiova nu au reuşit, duminică, să obţină ceva din deplasarea de la Sânnicolau Mare. Gruparea olteană a cedat cu scorul de 34-31 una dintre întâlnirile complicate din acest sezon şi astfel a rămas pe poziţia a 4-a în clasamentul play-off-ului tineret al Diviziei A, Seria B.

Partida a fost echilibrată, s-a mers din aproape în aproape, dar gazdele au avut în permanenţă cu un pas înainte. La pauză s-a intrat cu avantaj minim de partea celor de la Sânnicolau, scor 16-15. Imediat după revenirea de la cabine, oltenii au forţat şi au continuat să fie egalii gazdelor, care, pe final s-au desprins decisiv. După 60 de minute, diferenţa dintre cele două a fost de trei goluri, iar Sânnicolau a bifat un succes important.

Pentru Universitatea Craiova va urma un meci cu CSU Piteşti, pe propriul teren, săptămâna viitoare.

Citeşte şi: Handbal / Universitatea Craiova a bifat primul succes în play-off-ul tineret al Diviziei A