10.3 C
Știri de ultima orăSportHandbalNe-am încurcat când nu trebuia! SCM Craiova, eșec dureros în fața Slatinei

Ne-am încurcat când nu trebuia! SCM Craiova, eșec dureros în fața Slatinei

După o serie excelentă de jocuri bune și victorii, echipa feminină de handbal SCM Craiova s-a împotmolit în derbiul oltenesc cu CSM Slatina. „Leoaicele“ au făcut o primă repriză excelentă, dar după pauză put și simplu nu au mai jucat nimic. De acest lucru a profitat formația Victorinei Bora, care s-a impus cu scorul de 27-22 și a bifat al treilea succes consecutiv.

SCM Craiova: Dzhukeva, Curmenț – Țicu (6), Zamfir (6), Adespii, Colac (4), Savu, Șelaru, Ion, Andrei, Crăciun (2), Tudorică, Nica (4), Orșivschi, Gogoșeanu, Cace.

În urma acestui rezultat, SCM și-a complicat situația în Liga Florilor. Gruparea din Bănie se află încă pe poziția a 10-a, prima peste locurile de baraj, cu 25 de puncte, dar adversarele de astăzi s-au apropiat. Slatina a făcut și ea 25 de puncte, iar emoțiile retrogradării încă nu au dispărut.