10 C
Știri de ultima orăSportFotbalSerie A | Mihăilă a început să-și facă simțită prezența la Parma

Serie A | Mihăilă a început să-și facă simțită prezența la Parma

Fostul atacant al Universității Craiova, Valentin Mihăilă, a început să-și facă simțită prezența în ofensiva Parmei, chiar dacă noua sa echipă a pierdut clar, scor 0-3, în deplasare, la Atalanta. Partida a contat pentru etapa a 16-a din Serie A.

Golurile gazdelor au fost marcate de Muriel (’15), Zapata (’49) și Gosens (’61).

„Țintă“ a profitat de șansa oferită astăzi, când i-a luat locul lui Karamouh încă din minutul 10, după ce acesta s-a accidentat. Mihăilă a avut o incursiune frumoasă în minutul 53, când a și solicitat o lovitură de la 11 metri. O altă acțiune în care a fost implicat fostul marcator al Științei s-a petrecut în minutul 67, dar nu a reușit să-i păcălească pe fundașii Atalantei.

Atalanta: Golini – Toloi, Palomino, Djimsiti – Hateboer (’81, Caldara), de Roon, Freuler (’65, Miranchuk), Gosens (’65, Maehle) – Pessina – Ilicic (’58, Malinovsky), Muriel (’46, Zapata). Antrenor: G. Gasparini.

Parma: Sepe – Busi, Alves, Valenti, Gagliolo (’33, Pezzella) – Cyprien – Karamouh (’10, Mihăilă), Hernani, Sohm, Kurtic – Inglese (’46, Cornelius). Antrenor: F. Liverani.

Serie A, etapa 16:

Rezultate: Cagliari – Benevento 1-2, Atalanta – Parma 3-0, Bologna – Udinese 2-2, Crotone – AS Roma 1-3, Lazio – Fiorentina 2-1, Sampdoria – Inter 2-1, Sassuolo – Genoa 2-1, Torino – Verona 1-1; ora 19.00: Napoli – Spezia, ora 21.45: AC Milan – Juventus.