11.7 C
Știri de ultima orăSportFotbalAmicale / Gilortul a avut un weekend greu. Vezi ce a făcut în teste!

Amicale / Gilortul a avut un weekend greu. Vezi ce a făcut în teste!

Formația gorjeană Gilortul Târgu Cărbunești a susținut în acest sfârșit de săptămână două teste, însă nu a cunoscut victoria.

În primul, susținut sâmbătă, pe teren propriu, ultima clasată în Liga a III-a, seria 4, a pierdut la limită, scor 0-1, cu Vulturii Fărcășești (Liga a IV-a). Golul a fost marcat de Alin Bugiu (’66), informează pagina de facebook a grupării Gilortul.

Gilortul, prima repriză: Constantinescu – Afrim, Dolcescu, Safta, M. Paștiu – Avrămescu – Stoichițoiu, Roncea, Oprișa, Stăniloiu – Berescu.
Gilortul, repriza a doua: Constantinescu – Afrim (’65, Buzurin), Dolcescu, Avrămescu, M. Paștiu (’52, Bărăitaru) – Oprișa (’65, Pociovălișteanu) – Almăjanu, Roncea, Sorea, Stăniloiu (’51, Ancuța) – Berescu (’62, Glăvan).

Gilortul a remizat cu Țicleni

În cel de-al doilea amical, susținut duminică, Gilortul Târgu Cărbunești a remizat, 1-1, cu Petrolul Țicleni (Liga a IV-a). Au marcat: Sebastian Safta (’68), pentru gazde, respectiv Elvis Samoilă (’34), pentru oaspeți.

Gilortul, prima repriză: Constantinescu – Buzurin, Dolcescu, Safta, Bărăitaru – Avrămescu – Stoichițoiu, Sorea, Almăjanu – Berescu, Glăvan.
Gilortul, repriza a doua: Constantinescu – Buzurin (’51, Afrim), Dolcescu (’65, Pociovălișteanu), Safta, Bărăitaru (’51, M. Paștiu) – Avrămescu (’65, Ancuța) – Sorea (’65, Cocioabă), Almăjanu, Stoichițoiu (’58, Oprișa) – Roncea, Glăvan (’51, Stăniloiu).

Până acum, Gilortul a mai susținut un singur test, câștigat cu 4-2 în fața Viitorului Brănești.