20.5 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalIanis Hagi are Scoția la picioare. Dublă pentru Rangers în Liga Europa

Ianis Hagi are Scoția la picioare. Dublă pentru Rangers în Liga Europa

Ianis Hagi a reușit din nou un meci mare pentru Rangers. Internaționalul român a înscris o dublă pentru Rangers, în victoria cu 3-2 în meciul european cu Sporting Braga.

Hagi a înscris primul gol în minutul 67, într-un moment important, la scorul de 2-0 pentru Sporting Braga și a readus speranțele unui rezultat pozitiv. Cu 15 minute înainte de finalul meciului, Aribo a luat o acțiune pe cont propriu și a finalizat pentru 2-2.

Finalul jocului a fost de-a dreptul incredibil. În minutul 82, Ianis a reușit să aducă victoria echipei sale, după ce a înscris din lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.

Pentru Braga au punctat Fransergio (11) și Ruiz (59).

Hagi a înscris trei goluri până în acest moment pentru Rangers.