Liga I – etapa a 9-a:
– vineri, 21 septembrie: Sepsi Sf. Gheorghe – FC Voluntari 1-1 (Tandia ’90+6 / Malfleury ’28), Poli Iași – Dinamo 1-0 (Flores ’38);
– sâmbătă, 22 septembrie: FC Hermannstadt – CFR Cluj 0-1 (Țucudean ’69), FC Botoșani – Concordia Chijana 0-2 (Marc ’32, Guessan ’45), „U“ Craiova – FC Viitorul 2-0 (Koljic ’5, ’48);
– duminică, 23 septembrie: FCSB – Dunărea Călărași 2-0 (Man ’8, Tănase ’45 – penalti);
– luni, 24 septembrie – ora 21.00: Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaș.
Clasament:
1. | FCSB | 9 | 5 | 3 | 1 | 21:9 | 18 | |
2. | CFR Cluj | 9 | 4 | 4 | 1 | 11:7 | 16 | |
3. | Sepsi | 9 | 4 | 3 | 2 | 10:5 | 15 | |
4. | U Craiova | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:9 | 14 | |
5. | Astra | 8 | 3 | 5 | 0 | 10:5 | 14 | |
6. | Mediaș | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:11 | 14 | |
7. | Poli Iași | 9 | 4 | 2 | 3 | 10:13 | 14 | |
8. | Viitorul | 9 | 4 | 1 | 4 | 9:10 | 13 | |
9. | Călărași | 9 | 3 | 3 | 3 | 9:10 | 12 | |
10. | Dinamo | 9 | 3 | 1 | 5 | 12:17 | 10 | |
11. | Chiajna | 9 | 3 | 1 | 5 | 8:14 | 10 | |
12. | Botoșani | 9 | 1 | 5 | 3 | 11:13 | 8 | |
13. | Hermannstadt | 9 | 2 | 1 | 6 | 7:10 | 7 | |
14. | Voluntari | 9 | 0 | 3 | 6 | 7:20 | 3 |
.
Liga a II-a – etapa a 8-a:
– joi, 20 septembrie: Sportul Snagov – UTA Arad 2-1 (Buia ’61, Dănălache ’90+4 / Rus ’66);
– sâmbătă, 22 septembrie: Luceafărul Oradea – Academica Clinceni 1-0 (Ludusan ’86), CS Baloteşti – ACS Poli Timişoara 2-0 (Stoica ’32, Predescu ’64), Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara 5-2 (Tudoran ’19, Nsiah ’45, ’56), Blejdea ’67, Pârvulescu ’87 / Anghelina ’34, Toma ’75), Metaloglobus Bucureşti – Dacia Unirea Brăila 2-2 (Herea ’3, Ghenovici ’75 / Bebey ’18, Maxin ’52), ACS Energeticianul – Daco-Getica Bucureşti 2-1 (Rusu ’45+1, ’90 / Voicu ’82), ASU Poli Timișoara – CS Mioveni 1-0 (Mera ’32), Aerostar Bacău – FC Argeş 1-0 (Buhăceanu ’68);
– duminică, 23 septembrie: Chindia Târgovişte – Farul Constanţa 5-1 (Șerban ’5, Dudea ’27, Cherchez ’51 – penalti, ’58, Neguț ’88 / Diakite ’19), Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti 3-2 (Ursu ’13, Goga ’49, ’51 / N. Popescu ’90+1, Herea ’90+4).
Clasament:
1. | Sportul Snagov | 8 | 6 | 2 | 0 | 14:4 | 20 | |
2. | Academica Clinceni | 8 | 6 | 0 | 2 | 22:4 | 18 | |
3. | Pandurii Tg. Jiu | 8 | 5 | 2 | 1 | 21:10 | 17 | |
4. | Petrolul Ploiești | 8 | 5 | 1 | 2 | 14:5 | 16 | |
5. | CS Mioveni | 8 | 5 | 0 | 3 | 14:7 | 15 | |
6. | ‘U’ Cluj | 8 | 5 | 0 | 3 | 15:9 | 15 | |
7. | FC Argeş Pitesti | 8 | 4 | 3 | 1 | 11:6 | 15 | |
8. | Chindia Târgoviște | 8 | 4 | 2 | 2 | 13:9 | 14 | |
9. | UTA Arad | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:8 | 13 | |
10. | Energeticianul | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:13 | 13 | |
11. | Politehnica Timișoara | 8 | 3 | 1 | 4 | 7:9 | 10 | |
12. | Daco-Getica București | 8 | 2 | 3 | 3 | 12:17 | 9 | |
13. | Ripensia Timisoara | 8 | 2 | 2 | 4 | 12:18 | 8 | |
14. | Luceafărul Oradea | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:14 | 8 | |
15. | Metaloglobus | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:16 | 8 | |
16. | Aerostar Bacau | 8 | 2 | 1 | 5 | 11:14 | 7 | |
17. | Farul Constanţa | 8 | 2 | 0 | 6 | 14:22 | 6 | |
18. | CS Balotești | 8 | 1 | 2 | 5 | 6:15 | 5 | |
19. | Poli Timișoara | 8 | 1 | 1 | 6 | 9:20 | 4 | |
20. | Dacia Unirea Brăila | 8 | 0 | 4 | 4 | 7:22 | 4 |
.
Liga a III-a, seria 3 – etapa a 5-a:
– vineri, 21 septembrie: FC Voluntari II – FC Pucioasa 0-1, CSM Alexandria – Municipal Braşov 0-1, Astra II – Flacăra Moreni 2-0, CSO Filiaşi – Hermannstadt II 2-0;
– sâmbătă, 22 septembrie: Turris Turnu Măgurele – FCU Craiova 1-1, Flacăra Horezu – Atletic Bradu 3-0, Unirea Bascov – Viitorul Domneşti 3-1, „U” Craiova II – Sporting Roşiori 2-2.
Clasament: 1. Turnu Măgurele 11 puncte (golaveraj11-2), 2. Astra II 11 (12-5), 3. Unirea Bascov 11 (10-3), 4. Flacăra Horezu 11 (9-2), 5. CSO Filiaşi 10 (8-6), 6. Municipal Braşov 9 (6-4), 7. FC Voluntari II 9 (5-5), 8. CSM Alexandria 8 (12-5), 9. FCU Craiova 8 (7-4), 10. FC Pucioasa 7 (5-4), 11. „U” Craiova II 6 (7-7), 12. Hermannstadt II 3 (7-11), 13. Sporting Roşiori 2 (5-10), 14. Flacăra Moreni 1 (1-7), 15. Atletic Bradu 1 (3-11), 16. Viitorul Domneşti 0 (2-24).
.
Liga a IV-a Dolj – etapa a 6-a:
-sâmbătă, 22 septembrie: Unirea Vela – Unirea Amărăștii de Jos 1-3, Metropolitan Ișalnița – UT Dăbuleni 5-1, Tractorul Cetate – Jiul Podari 0-0, Vânătorul Desa – Progresul Segarcea 4-2, Dunărea Calafat – CS Cârcea 1-4, Danubius Bechet – Recolta Ostroveni 6-0, Victoria Plenița – Flacăra Moțăței 4-1.
Clasament: 1. CS Cârcea 12 puncte (golaveraj 20-11), 2. Vânătorul Desa 11 (19-11), 3. Danubius Bechet 11 (16-9), 4. Metropolitan Ișalnița 11 (20-15), 5. Amărăștii de Jos 11 (12-7), 6. Dunărea Calafat 10 (14-7), 7. UT Dăbuleni 10 (19-15), 8. Jiul Podari 9 (19-9), 9. Tractorul Cetate 9 (11-6), 10. Progresul Segarcea 6 (13-17), 11. Victoria Plenița 4 (8-20), 12. Flacăra Moțăței 4 (8-21), 13. Recolta Ostroveni 3 (12-24), 14. Unirea Vela 3 (9-28).