29.6 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / Boloni l-a învins pe Rednic în campionatul Belgiei

Fotbal / Boloni l-a învins pe Rednic în campionatul Belgiei

Echipa antrenată de Ladislau Boloni, Antwerp, a învins-o sâmbătă, pe teren propriu, cu 1-0, pe Excel Mouscron, formație pregătită de Mircea Rednic, meciul contând pentru etapa a 18-a din campionatul Belgiei. Unicul gol a fost marcat de Faris Haroun (foto, la minge) în minutul 71. Internaționalul român Dorin Rotariu a jucat pentru Mouscron până în minutul 80.
După acest rezultat, Antwerp are 28 de puncte și se află pe locul 4, remarcabil pentru o nou-promovată. Echipa lui Boloni va coborî un loc sau două dacă în această etapă Gent o va învinge pe Kortrijk, iar Sint-Truidense va trece de Zulte Waregem.
Mouscron, fără victorie din luna septembrie, este pe poziția a 10-a, cu 20 de puncte.

Vezi cum arată clasamentul din Jupiler League.