10.6 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CSU II Craiova a câștigat la pas confruntarea cu ACS Podari

Fotbal / CSU II Craiova a câștigat la pas confruntarea cu ACS Podari

Formația CS Universitatea II Craiova s-a impus categoric, scor 6-0, în partida disputată astăzi, pe stadionul „Extensiv”, în compania echipei ACS Podari, contând pentru etapa a 6-a din Liga a III-a, seria 3. Alb-albaștrii au deschis scorul prin Vladimir Screciu, cu un șut din interiorul careului mare (1-0, ’13). Trupa lui Papură și-a majorat avantajul în minutul 40, Alex Popescu învingându-l pe Mecea cu un șut de pe stânga la colțul lung (2-0, ’40). „Satelitul” s-a desprins la trei goluri după o fază creată de Alex Popescu și finalizată simplu de Burlacu (3-0, ’45). CS Universitatea Craiova a făcut 4-0 în minutul 53, când Alex Popescu a centrat în careu din lovitură liberă, iar Burlacu, nemarcat, a reluat cu capul imparabil (4-0, ’53). Coșmarul a continuat pentru podăreni, Burlacu reușind un gol frumos de la 16 metri, un șut puternic ce s-a dus lângă bara din stânga (5-0, ’68). Rezultatul final l-a stabilit Alex Popescu, cu o reluare cu latul de la doi metri (6-0, ’87).

CSU II Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Cioinac, Hreniuc, C. Ionescu – Screciu, Buzan, Dinu (’30, Burlacu) – Petre (’76, Bârzan), Al. Popescu, V. Constantin (’57, Enache). Antrenor: Cornel Papură.

ACS Podari: Mecea – Ciocârlă, Lică (’64, Raicea), Avram, Miculaiciuc – Stancu (’56, Chircan), Velica – Fieraru (’76, Sârmon), Preda, Aria (’80, G. Neacșu) – Bălan. Antrenor: Victor Naicu.

Cartonașe galbene: Petre ’33, Burlacu ’79 / D. Stancu ’31, Preda ’39.

Au arbitrat: Liviu Bălăcescu – Ion Glăvan, Ramona Udrea.

Observatori: Viorel Voicu, Florin Nicolaescu.