Acasă Sport Fotbal - Programe, clasamente, rezultate

Fotbal – Programe, clasamente, rezultate

-

minge

Liga I
Etapa a 18-a: vineri: Concordia Chiajna – CS Universitatea Craiova 0-2; sâmbătă: CFR Cluj – CSMS Iași 0-0, Astra Giurgiu – ACS Poli Timișoara 2-2; duminică: ASA Târgu Mureș – FC Viitorul 2-2, Dinamo București – Steaua București 3-1; luni: FC Botoșani – FC Voluntari 2-2, Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești 3-2.
Clasament: 1. Astra Giurgiu 37 puncte (golaveraj 31-22), 2. FC Viitorul 33 (34-18), 3.Pandurii Târgu Jiu 33 (24-17), 4.Steaua București 30 (24-18), 5. Dinamo București 30 (22-19), 6. ASA Târgu Mureș 27 (21-15), 7. CS Universitatea Craiova 26 (21-15), 8. CSMS Iași 23 (14-20), 9. CFR Cluj 22* (24-17), 10. ACS Poli Timișoara 16 (14-24), 11. Concordia Chiajna 14 (16-27), 12. FC Botoșani 14 (18-28), 13. FC Voluntari 11 (15-29), 14. Petrolul Ploiești 5* (12-21).
*CFR Cluj și Petrolul Ploiești au început campionatul cu o penalizare de 6 puncte.

.

Liga a II-a, seria 2
Etapa a 15-a: sâmbătă: Unirea Târlungeni – Gaz Metan Mediaş 2-0, Chindia Târgovişte – CS Mioveni 3-1, FC Bihor Oradea – Olimpia Satu Mare 0-5, Metalul Reşiţa – CSM Vâlcea 1-6, FC Caransebeş – FC Braşov 1-4, FCM Baia Mare – Şoimii Pâncota 0-0; duminică: UTA Bătrâna Doamnă – Universitatea Cluj 1-0.
Clasament: 1. Gaz Metan Mediaş 28 puncte (golaveraj 23-12), 2.UTA Bătrâna Doamnă 26 (25-16), 3.CSM Vâlcea 25 (26-15), 4.CS Mioveni 24 (26-13), 5. Chindia Târgovişte 23 (22-15), 6. FCM Baia Mare 22 (19-12), 7. Olimpia Satu Mare 22 (24-14), 8. Universitatea Cluj 21 (14-10), 9. FC Braşov 21 (19-16), 10. Şoimii Pâncota 19 (14-15), 11. FC Bihor Oradea 13 (10-28), 12. Unirea Târlungeni 10 (15-24), 13. FC Caransebeş 9 (10-29), 14. Metalul Reşiţa 4 (9-37).

.

Liga a III-a, seria 3
Etapa a 13-a: vineri: Atletic Bradu – CS Podari 3-1; sâmbătă: CS Afumaţi – CS Ştefăneşti 0-1, Sporting Roşiori – FC Aninoasa 0-0, Urban Titu – Inter Olt Slatina 1-0, Concordia II Chiajna – CN „Dinicu Golescu” Câmpulung 2-0, SCM Piteşti – AFC Hărman 4-0, FC Voluntari II – Sporting Turnu Măgurele 3-0.
Clasament: 1. Inter Olt Slatina 29 puncte (golaveraj 23-10), 2. CN „Dinicu Golescu” Câmpulung 27 (18-6), 3. CS Afumaţi 23 (16-11), 4. FC Voluntari II 22 (26-18), 5. Sporting Turnu Măgurele 22 (18-16), 6. Atletic Bradu 20 (21-16), 7. SCM Piteşti 20 (20-16), 8. Concordia II Chiajna 18 (23-21), 9. Sporting Roşiori 16 (15-9), 10. CS Podari 15 (23-26), 11. CS Ştefăneşti 15 (14-17), 12. FC Aninoasa 12 (11-17), 13. Urban Titu 12 (14-28), 14. AFC Hărman 5 (11-42).

.

Liga a III-a, seria 4
Etapa a 13-a: vineri: CSO Filiaşi – Naţional Sebiş 0-0, CSM Lugoj – Performanţa Ighiu 1-3, Măgura Cisnădie – Nuova Mama Mia Becicherecul Mic 2-2; sâmbătă: Minerul Motru – Pandurii II Târgu Jiu 1-0, Metalurgistul Cugir – CS Ineu 1-0, Millenium Giarmata – Cetate Deva 0-2, ASU Politehnica Timişoara – CS Universitatea II Craiova 1-0. FC Hunedoara a stat.
Clasament: 1. ASU Poli Timişoara 31 (25-8), 2. Naţional Sebiş 26 (15-8), 3. Performanţa Ighiu 25 (20-7), 4. Metalurgistul Cugir 25 (25-14), 5. FC Hunedoara 19 (23-17), 6. CSM Lugoj 19 (15-12), 7. Becicherecu Mic 18 (18-15), 8. Pandurii II Târgu Jiu 15 (13-13), 9. Minerul Motru 14 (8-15), 10. Cetate Deva 13 (13-17), 11. CS Ineu 13 (8-15), 12. Măgura Cisnădie 13 (10-20), 13. CS Universitatea II Craiova 11 (13-17), 14. CSO Filiaşi 8 (8-20), 15. Millenium Giarmata 5 (6-22).

.

Liga a IV-a Dolj
Etapa a 14-a: sâmbătă: Dunărea Bistreţ – Luceafărul Craiova 10-1, Danubius Bechet – Sic Pan Unirea 1-0, Dunărea Calafat – Metropolitan Işalniţa 3-0, Recolta Ostroveni – Tractorul Cetate 0-0, Ştiinţa Malu Mare – Unirea Leamna 3-5, Viitorul Cârcea – Progresul Segarcea 3-1.
Clasament: 1. Viitorul Cârcea 30 puncte (golaveraj 59-23), 2. Tractorul Cetate 30 (34-15), 3. Danubius Bechet 29 (38-16), 4. Recolta Ostroveni 29 (41-23), 5. Dunărea Calafat 28 (41-17), 6. Dunărea Bistreţ 26 (53-25), 7. Progresul Segarcea 24 (24-25), 8. Sic Pan Unirea 17 (34-38), 9. Unirea Leamna 10 (24-55), 10. Metropolitan Işalniţa 9 (31-38), 11. Luceafărul Craiova 7 (15-62), 12. Ştiinţa Malu Mare 1 (20-77).

.

Liga Elitelor Under 19
Etapa a 13-a: sâmbătă – ora 10.00: Pandurii Târgu Jiu – LPS Banatul Timişoara, ora 11.00: Ardealul Cluj – CS Universitatea Craiova, ora 12.00: Viitorul „Mihai Georgescu” – ACS Poli Timișoara, FC Braşov – Gaz Metan Mediaş; duminică – ora 12.00: Universitatea Cluj – UTA Bătrâna Doamnă, Olimpia Satu Mare – LPS Bihor.
Clasament: 1. Universitatea Cluj 28 puncte (golaveraj 29-7), 2. ACS Poli Timișoara 25(37-24), 3. Ardealul Cluj 24 (34-14), 4. Viitorul „Mihai Georgescu” 21 (29-19), 5. UTA Bătrâna Doamnă 19 (14-11), 6. FC Brașov 17 (21-19), 7. CS Universitatea Craiova 16 (17-22), 8. Pandurii Târgu Jiu 16 (15-23), 9. Gaz Metan Mediaș 14 (11-19), 10. Olimpia Satu Mare 11 (14-20), 11. LPS Bihor 9 (9-25), 12. LPS Banatul Timișoara 6 (10-3).
.
Liga Elitelor Under 17
Etapa a 13-a: sâmbătă – ora 12.00: ACS Poli Timișoara – Gaz Metan Mediaş, ora 14.00: Centrul de Excelență Târgu Mureș – Centrul de Excelență Timișoara, UTA Bătrâna Doamnă – Universitatea Cluj, FC Braşov – Unirea Alba Iulia; duminică – ora 12.00: CS Universitatea Craiova – FC Ardealul, ora 14.00: LPS Bihor – LPS Satu Mare. Partida Interstar Sibiu – Pandurii Târgu Jiu s-a disputat vineri, după închiderea ediției.
Clasament: 1. CS Universitatea Craiova 30 puncte (golaveraj 30-6), 2. FC Ardealul 26 (33-12), 3. Universitatea Cluj 23 (40-17), 4. LPS Bihor 20 (25-17), 5. FC Braşov 19 (31-29), 6. LPS Satu Mare 19 (26-25), 7. ACS Poli Timișoara 19 (18-23), 8. Centrul de Excelență Târgu Mureș 18 (27-26), 9. Centrul de Excelență Timișoara 17 (23-23), 10. Unirea Alba Iulia 15 (22-29), 11. Pandurii Târgu Jiu 14 (30-29), 12. Interstar Sibiu 10 (8-26), 13. UTA Bătrâna Doamnă 9 (16-25), 14. Gaz Metan Mediaş 1 (12-54).

ȘTIRI VIDEO GdS

Horoscop

Berbec Ziua vă aduce mult chef de vorbă şi mişcare. Sunteţi foarte expansiv şi precipitat, mai ales în relaţiile cu colegii şi...

Bancul zilei

Iubito, plec la sală. Ai vrea să mergi cu mine?Îţi par grasă?Dacă nu vrei să mergi, nu mergi!Acum sunt şi leneşă?Calmează-te, dragă!...